CHS Rescator

Chovatelská stanice labradorských retrieverů a kavalier king charles spanielů

NOVINKY

JIHOMORAVSKÉ DERBY

JIHOMORAVSKÉ CALDOR DERBY RETRIEVERŮ 4 - 5 .9.2010
O víkendu 4. a 5. září jsme se s Kodym zúčastnili Jihomoravského derby retrieverů, což je dvoudenní akce složená ze speciálních zkoušek z vodní práce a podzimních zkoušek. Zkoušky se konaly v krásném prostředí ve Věchnově poblíž Bystřice nad Pernštejnem, ale počasí nám hlavně první den vůbec nepřálo. Vylosovali jsme si jedničku a start na speciálních zkouškách z vodní práce. Za vytrvalého deště jsme nastoupili na první disciplínu klid na stanovišti, která se nám stala hned osudnou.  Jakmile se totiž začalo střílet z brokovnice, nadržený Kóďa, který je už z loňských honů "mazákem", se rozhodl předvést všem, jak vypadá chuť k práci u retrívra alespoň hlasitým jódlováním.  Rozhodčí na to ovšem měli jiný názor a Kóďovo "nadávání" po zásluze ocenili, takže jsme  po zbytek umáčeného dne pouze přihlíželi, jak se daří ostatním spolubojovníkům a natešený Kóďa si k práci ani nečuchnul.

Druhý den už nás bylo počasí přívětivější, vykouklo na nás i sluníčko a nám se podařilo doběhnout podzimní zkoušky v I. ceně, i když i tady bylo Kóďovo pracovní nadšení někde spíš na závadu. Při první disciplíně slídění s dohledávkou se dostal na stopu rozhodčího, který házel zvěř a jaksi na chvíli pozapomněl, k čemu je vlastně píšťalka, takže "vyfasoval" horší známku z poslušnosti. Na další disciplíně marking, kterou sice zvládnul skvěle, si pohoršil přinášení -  při aportu kachny projevoval příliš bujarého veselí na to, aby dostal čtverku, protože vzdálenost 50 kroků pro něj není ani na rozběhnutí.....

Zbývající disciplíny už šlapal jak "švýcary",  stopování na dlouhých vlečkách rychlostí rozjetého expresu a přinášení na dálku, to je jeho parketa. Nezaváhal ani na vodě, do které chodí s energií ledoborce a ještě si u toho poštěkává, takže jsme zkoušky dokončili jen se ztrátou několika málo kytiček. I přes horší start se nám zkoušky  moc líbily a příští rok si to určitě zopáknem!

Za krásné fotky moc děkujeme spolubojovníkům se zlaťandou Princess Jackie Chlupaté štěstí - Petrovi a Hance,na jejichž stránkách www.jackiesdream.cz můžete vidět více fotek a jiné zajímavosti!

 

Žádné komentáře
 
Poslední aktualizace dne 21.10.2012