CHS Rescator

Chovatelská stanice labradorských retrieverů a kavalier king charles spanielů

NOVINKY

Naše neúnavná běska Medúza se přes léto připravovala na podzimní zkoušky pod vedením taťky, který naštěstí už má všechny vlasy šedivé. Vzhledem k tomu, že taťka má už přes sedmdesát let a Medyna temperament a manýry pointra - terén prohledává rychlostí a záběrem jako ohaři, má tendenci vystavovat, zajíce štve a hlásí, je s podivem, že to ve zdraví přežil taťka i mamka, která mu s výcvikem pomáhala taháním vleček a podobně. V září v obrovském vedru, které na Moravě panovalo, vyrazili všichni na zkoušky, taťka jako nejstarší vůdce a mamka jako morální podpora. Když  mně pak líčili, jak na vlečce se srstnatou Madyně vyběhl zajíc a ona ho hlasitě štvala, dovedu si živě představit tu jejich šílenou bezmoc.......Nicméně než se vrátila, taťka se nezhroutil, nasadil ji na vlečku podruhé  a ona ji vzorově vypracovala. Nakonec to zmákli v II. ceně, takže mají všichni můj velký obdiv! Záhy na to už čekala Madynu praxe v bažantnici a v honitbě, kde úspěšně pracuje. Byla jsem s ní  na honu na drobnou zvěř u taťky v honiťbě a mohla jsem se sama přesvědčit, jaký je to špičkový lovecký pes. Dohledávali jsme postřeleného bažanta, který dosedl asi dvěstě metrů od nás na zem. Mady zahlédla jen směr, kterým letěl, sama si na tu vzdálenost našla jeho stopu, vypracovala ji a bažanta dohledala  poté, co jí ještě kus odletěl do krytiny. Byla jsem na ni náležitě pyšná!
Protože se s Kóďou intenzivně trénovalo, přihlásili jsme ho i na derby, ačkoliv jsme měli trochu obavy z jeho slabosti - neklidu na stanovišti. První den se šlo na speciálky z vodní práce, kde si Kóďa vedl velmi dobře až na ten nešťastný klid na stanovišti. Nejspíš vycítil nervozitu Pavla, protože jinak při výcviku byl v klidu a bohužel dal všem najevo, jak rád by šel něco dělat. Speciálky pro nás tímto nedopadly, ale druhý den předvedl velmi pěkný výkon, jako jediný labrador zkoušky dokončil v krásné první ceně a získal titul CACT. Radost z toho nám poněkud zkalil fakt, že pohár za CACT nám dali až po urgencích kamarádky Lenky a na oficiální focení úspěšných jedinců nás také nikdo nepozval, přestože ostatní mají fotky na klubových stránkách.......
Aneb jak jsme obsadili polovinu zkoušek............
O víkendu 7.5. - 8.5. se v Humpolci konala dvoudenní klubová a speciální výstava retrieverů za účasti anglických rozhodčích. Bohužel jsme se mohli zůčasznit jen v neděli, ale i v sobotu jsme měli želízko v ohni. Fenku z našeho chovu FASHION GIRL RESCATOR vystavoval ve třídě otevřené Jirka Jelínek a v obrovské konkurenci více jak dvaceti fen zvítězil a získal titul CAC.
K naší obrovské radosti tento triumf  zopakoval i v neděli!!!!!!! Moc gratulujeme, tím spíš, že to byly úplně první výstavy této fenky. Doufáme, že ještě v příští sezóně doběhá šampionát.
Také naši pejsci si vedli dobře, Terka obhájila ve třídě štěňat  první místo  - VELMI NADĚJNOU 1 a Kóďa opět po krásném předvedení VÝBORNOU 3 ve třídě pracovní. Naši stanici zastupoval ještě bráška Mady GERONIMO RESCATOR, který získal taktéž známku VÝBORNÁ 3.  Naše výprava tedy opět odjížděla velmi spokojená nejen s výsledky, ale také z příjemného setkání s přáteli. Za fotky moc děkujeme paní Daniele Havlové, www.dantilly.cz
V sobotu 30.4.jsme se zúčastnili Pojizerské krajské výstavy psů v Mladé Boleslavi. Výstavu jsme pojali jako trénink na následující týden, kdy se měla konat Klubová a speciální výstava retrieverů. Naše nové miminko, čokoládová labradorka Terry z Dančí stráně, se poprvé ve svých čtyřech měsících zúčastnila větší kynologické akce a zvládla to se ctí. Ve třídě štěňat získala známku Velmi nadějná 1. Také  náš Kóďa nezklamal a po krásném předvedení obdržel známku Výborný 1, Vítěz třídy pracovní. Naše výprava, která se skládala taktéž z nadšeně fandících kamarádů, odjížděla nadmíru spokojená. Děkujeme Ivě Domecké a Robertovi Semerákovi a rodiným klanům Kavánů a Šlapáků za podporu. A Ivče a Robertovi za krásné fotky!
V létě očekáváme štěňátka kavalírků v barvě black and tan a ruby.
1  
2  
3  
4  
 
Poslední aktualizace dne 21.10.2012